Alpakaland felépítésére és működtetésére egy 3 éves tervet dolgoztunk ki. A harmadik év végére dióhéjban az alábbi célszámokat szeretnénk elérni.
Alpakaland állatai
Alpakaland növényei
ellátási célok

2023
beruházási költségek
35
ezer euro
2024
beruházási és működési költségek
300
ezer euro
2025
működési költségek
150
ezer euro

TERVEK 2024-RE
január – március
Fa játszóvár és játékok befejezése, 400 nm-es biokert tereprendezése, 4 m3-es esővíztároló építése, +50 fa ültetése, kerítések befejezése
április 27.
Hivatalos megnyitó
április – június
35 nm-es vendégház felépítése, tyúkól és tyúkok kifutójának elkészítése, biokert beültetése, 33 nm-es Green Shelter felépítése
július – szeptember
Nyári állat-asszisztált és művészet-terápiás gyerektáborok
október – december
70 nm-es gondnoki épület felépítése, 16 nm-es zöldségtároló pince kialakítása, +50 ültetése, erdőkert előkészítése
Mi történt eddig?

2023. májusa és szeptembere között felépítettünk egy kb. 40 nm-es istállót, amit alpakalaknak neveztünk el. A favázas épület jelenleg öt alpaka otthona, elkülönítetten tartjuk a két lányt és három fiút, de az elválasztó falba vágott kis ablakon át figyelemmel kísérhetik egymást. Ez az alpakák életében fontos, erősíti a szociális kötődéseket.
Az alpakalak padlása egyben szénatároló, az oldalában pedig helyet kapott egy kis szerszámtároló ill. a nyuszik otthona is.

Öt alpakát és két törpenyuszit vásároltunk idén magyarországi tenyésztőktől. A legidősebb alpakánk (Kara) 4 éves, a legfiatalabb augusztusban töltötte be az első életévét.
Az alpakákat jelenleg még betanítjuk, hogy alkalmasak legyenek terápiás állatnak. Megtanulják elfogadni az emberi érintést, illetve hogy vezetőszáron lehessen őket sétáltatni.
A két törpenyuszi (Hópihe és Auróra) 2023-as születésű, jelenleg még lakásban tartva szocializálódnak, és közben szokják az alpakákat is.

2023. szeptemberében elkezdtük kialakítani a leendő játszótér területét. Itt több mint 200 négyzetméteren épülnek favárak, hinták, csúszdák, mászókák. A játszótér elemei között pedig a nyuszik kifutói kapnak helyet, hogy a gyerekek bármikor kapcsolódni tudjanak a terápiás állatokhoz is.